Škola futsala

09.04.2019 03:50

Vukelić: To je velika čast, a pomogla mi je naša Škola futsala

Naš Fran Vukelić dobio je najveću moguću čast. Zahvaljujući sjajnim partijama u dresu Futsal Dinama i juniorske reprezentacije, primio je poziv u seniorsku reprezentaciju Hrvatske! Pomlađena Hrvatska će danas i sutra odigrati prijateljske susrete protiv Ukrajine, a bila je to idealna šansa da popričamo s junakom kvalifikacija iz Karlovca na kojem je juniorska reprezentacija izborila plasman na EURO u futsalu.

Naravno, jedino logično bilo je započeti razgovor na tu temu. .

"Mislim da smo dobro odradili turnir ,igrali kao momčad, bili podrška jedni drugima cijelo vrijeme i zasluženo prošli dalje premda nismo bili favoriti. Znali smo da možemo igrati sa svima i to smo pokazali na terenu. Najteže mi je bilo igrati protiv Italije jer su najbolje taktički posloženi i dosta dobri individualno. Prije turnira sam očekivao da ćemo proći na Euro ali primarno je bilo da damo sve od sebe.  Da ostavimo srce na terenu i izgubimo, svejedno bismo morali biti zadovoljni."

On je bio u velikoj formi i zabio dva hattricka i time nastavio sjajnu formu iz Futsal Dinama.

"Zadovoljan sam svojom igrom ali i igrom cijele momčadi . Mislim da sam dosta napredovao pogotovo u zadnjih 5-6 mjeseci. Najviše mjesta za napredak imam u fazi obrane, ali i u drugim segmentima igre se moram popraviti. Nema mjesta opuštanju, samo trening".

Zanimalo nas je i u čemu vidi tajnu sjajne sezone naših juniora koji su izborili završnicu prvenstva koja se od 23. do 25. travnja igra u Puli.

"Našu ekipu krasi ogromno zajedništvo na terenu ali i izvan njega . Svi smo dobri prijatelji i spremni smo jedan za drugog napraviti bilo što. Mislim da je to bitno za svaku ekipu i da smo zbog toga momčadski mnogo zreliji."

Nameće se i pitanje o hrvatskim šansama na predstojećem Euru...

"Najiskrenije mislim da možemo postati prvaci ako budemo pravi i ako ćemo imati malo neophodne sreće.  Ako igra bude dobra, a titula izostane, koliko god ju željeli morat ćemo biti ponosni na sve što smo dosad postigli. Ovo nije mala stvar."

Poziv u seniorsku reprezentaciju zasigurno je san svakog igrača, a posebno je impresivno kada ga netko dobije ovako rano u karijeri.

"Moram priznati da me poziv iznenadio ali naravno da sam presretan i velika mi je čast biti najmlađi ovdje . Zamišljao sam taj trenutak i nadao se da će stići, ali stvarno nisam mislio da će stići tako skoro. Zahvalan sam na prilici i dat ću sve od sebe da ju iskoristim na najbolji mogući način".

Seniorski nogomet je neki sasvim drugi sport, a Fran dobro zna tko mu je uzor.

"Od prvog trenutka kada je stigao kod nas, za oko mi je zapeo Vedran Matošević. Na svakom treningu i utakmici sam pokušavao shvatiti njegove driblinge i rješenja i to vježbati iznova i iznova na treningu . Ne mogu reći da mi je netko od ostatka kadra u reprezentaciji uzor, ali ih neizmjerno cijenim. Sve su to vrhunski igrači i presretan sam što ću osjetiti parket s njima."

Ipak, već ima i seniorskog iskustva s početka sezone.

"Debi za seniore je stvarno bio prekrasan i zahvalio bih se Mići Martiću na šansi. Poseban gušt bio je igrati Šalatu protiv Panathinaikosa i slušati ludilo BBB-a na tribinama, to je nešto što se ne može zaboraviti i samo se nadam da ću još puno puta doživjeti takav osjećaj".

Isto tako, dobro zna kome i čemu ima zahvaliti svoj veliki napredak.

"Naša Škola futsala odigrala je ključnu ulogu. Tu rade izvanredni treneri i stručnjaci. Pokojni Capi, pa treneri Alen Jukić, Jakov Grcić, Matija Đulvat kao trener i vođa kluba, dobri duh Sebastian Sobota. Ma mogao bih tako nabrajati još jako puno. Svi koji rade u toj školi su mi pomogli i uvijek ću im biti zahvalan na tome. Jer sam danas zbog toga i bolji igrač, ali što je bitnije, i bolja osoba izvan njega".

Vukelić je vrhunski i u velikom nogometu, a rekao nam je kako gleda na svoju kratkoročnu i dugoročnu budućnost.

"Pa evo prvi cilj je što bolji plasman na državnom natjecanju i da sezona završi bez nekih ozljeda. Nakon toga Euro na kojem sanjamo velike stvari, ali korak po korak. Vidjet ćemo, svaki dan je novi izazov, svaki trening nova šansa za napredak. Iskreno, obožavam i veliki nogomet i futsal i još uvijek nisam definitivno odlučio za što ću se opredijeliti. Ali imam vremena još godinu dana, tako da se ne brinem".

Za kraj, imao je poruku za sve navijače ali i sve potencijalne buduće reprezentativce Hrvatske koji napikavaju loptu na školskim igralištima i livadama diljem Lijepe naše.

"Pozivam sve navijače da u nedjelju podrže seniore u susretu protiv Universitasa nakon kojeg ćemo znati što nam točno slijedi u doigravanju. Svi koji su u prilici nek nas dođu pogledati Pulu od 23. do 25. travnja na državnom prvenstvu za juniore, siguran sam da neće požaliti. Konačno, svima koji žele ostvariti svoje snove od srca preporučujem da se upišu u Futsal Dinamo, klub čija Škola futsala svakim danom sve više raste i stalno odgaja nove igrače."

Dinamo - to si ti!

Live score

Nema utakmice u tijeku
Powered by

Tablica

 • MNK Novo Vrijeme Apfel58
 • MNK Square42
 • HMNK Vrgorac41
 • MNK Futsal Dinamo41
 • MNK Uspinjača – Gimka37
 • AFC Universitas34
 • MNK Split32
 • MNK Crnica30
 • MNK Alumnus22
 • MNK Brod 03514
 • MNK Jesenje9
 • MNK Osijek Kelme6
Učlani se Postani punopravni član MNK Futsal Dinamo Zahtjev Povjerenici
Jedan član = Jedan glas

PLAVI SPONZOR

 

SREBRNI SPONZOR

 

BRONČANI SPONZOR

 

TEHNIČKI SPONZOR

           
MNK Futsal Dinamo © 2014. Sva prava pridržana. E-ito.hr