Škola futsala

19.11.2019 21:17

Sjajan nastup na Mastersu, juniori odigrali težak susjedski derbi

Futsal Dinamo u petak je, uz veliku podršku svojih navijača, svladao Brod 035 u osmini finala kupa rezultatom 4:2 unatoč zaostatku na poluvremenu. Strijelci su bili Kanjuh x2, Grbić i Šulentić. Već krajem ovog mjeseca nas očekuje četvrtfinale kupa.

Naši juniori su odigrali veliku i tešku utakmicu protiv Futsal Megatona, a svi golovi su pali u prvom poluvremenu. Utakmica je opravdala status derbija u kojem smo na kraju, nažalost, izašli kratkih rukava. Megatonci su poveli na samom početku dok je ubrzo Futsal Dinamo izjednačio pogotkom Filipa Novaka. Ubrzo Megaton ponovno vodi, a rezultat 1:2 se nije mijenjao od sedme minute sve do kraja susreta. Može se reći da smo izgubili utakmicu na iskustvo jer smo na terenu izgledali jako dobro.

U nedjelju se na Velesajmu odigrao Masters za našu U15 momčad. Unatoč prvim nastupima ove sezone, naši dečki su odigrali sjajan turnir. Najprije su u skupini svladali favorizirani MNK Fotex Junajted 6:4 da bi već u drugom kolu osigurali prolaz drugom pobjedom protiv Futsal akademije Sveti Patrik. U zadnjem kolu i borbi za prvo mjesto MNK Brod 035 je bio bolji, međutim, obje ekipe su sasvim zasluženo prošle u polufinale.

Velikim uspjehom prolaska u polufinale i borbom za medalje, naši dečki su najavili da u budućnosti nema straha za nadolazeće naraštaje.
U polufinalu su odigrani gradski derbiji u kojima je MNK Brod svladao MNK Brod 035 rezultatom 3:0 u slavonskom derbiju. U zagrebačkom derbiju MNK Uspinjača Gimka je zasluženo prošla u finale pobijedivši nas 6:2, a pogotke za nas su postigli Gabriel Bosek i Vito Dimitrov koji se nalazi i u najboljoj petorci turnira.

Ostaje žal što smo u utakmici za treće mjesto ponovno izgubili od MNK Brod 035 rezultatom 4:3. Dečki se raduju sljedećem turniru na kojem će pokušati ponoviti odlične igre i dohvatiti jedno od odličja.

Naši najmlađi (U6) su također odigrali svoje prve utakmice u sklopu lige u ŠRC Jazbina i prije svega, dobro se zabavili dok rezultat uopće nije u prvom planu. Za djecu predškolske dobi ono što je navažnije definitivno je da steknu nova iskustva i nove prijatelje te da, naravno, igraju nogomet kada i gdje god je to moguće. Upravo iz tog razloga za naše najmanje u fokusu je da nauče zavoljeti sport, da se druže sa svojim vršnjacima te da s osmijehom na licu dođu na utakmicu/trening i jednako tako i odu s utakmice/treninga.

Zahvaljujemo svima vama koji ste popratili naše mlađe kategorije u velikom broju.