Prva momčad

02.10.2017 11:02

Turneja po Slavoniji: Pomoć Martini, sjajni domaćini i efikasne utakmice

Futsal Dinamo prošlog je vikenda odigrao dvije generalne probe pred početak nove sezone 1.HMNL u kojoj Plavi, u derbiju kola, dočekuju velikog rivala i glavnog favorita za naslov prvaka, pojačani Split Tommy. Utakmica se igra u subotu, 7. listopada, s početkom u 20 sati u Dvorani 2 Doma sportova.

Futsal Dinamo je tako u petak, u sklopu akcije “Hodaj, Martina”, odigrao prijateljsku utakmicu protiv Osijek Kelmea. Utakmica je bila čvrsta i dinamična i na kraju završila s miroljubivih 4:4. Dinamo je poveo već u 1. minuti eurogolom Davora Kanjuha, da bi Osijek u 4. izjednačio preko Gorana Dakića. Osijek je u prvom dijelu izgledao bolje, u dva je navrata pogodio okvir gola, a pred kraj prvog dijela poveo preko Marka Jularića. Ipak, Dinamo je u posljednjoj minuti prvog poluvremena izjednačio pogotkom Matije Capara iz penala.

U nastavku je ponajbolji igrač utakmice Vito Gagulić zabio za 3:2, ali je Osijek nastavio s dobrom igrom i ubrzo izjednačio preko Dakića. Tri minute prije kraja, Futsal Dinamo je došao do novog vodstva. Vedran Matošević se sjajnim lažnjakom oslobodio svojeg čuvara i pogodio iz blizine za 4:3. Kada se činilo da će Dinamo doći do pobjede, Osijek je u posljednjim trenucima dvoboja stigao do, treba priznati, zasluženog remija pogotkom Gordana Duvančića.

Dinamovcima su zbog teških priprema, ali i napornog puta iz Zagreba, noge bile teške, a trener Mićo Martić je dosta rotirao momčad, kako bi svi igrači u kadru dobili priliku pokazati što znaju.

Sve u svemu, konačni rezultat je najmanje bitan. Utakmica je bila pripremnog i prije svega humanitarnog karaktera, a iznimno nam je drago što je kroz dva dana Dinamove turneje u Slavoniji za Martinu Kolesarić prikupljeno 6.679 kuna. Futsal Dinamo će uplatiti još 1.000 kuna, a donaciju su uplatili i Osijek Kelme te Mala Mljekara.

Martina je 24-godišnja djevojka koja od rođenja boluje od cerebralne paralize. Nakon cjeloživotnih terapija, operacija i liječenja, napretkom medicine i tehnologije otvorila joj se mogućnost rehabilitacije uz pomoć robotike. Tjedne terapije koštaju više od 11 tisuća kuna, a prema procjenama liječnika, potrebno joj je još svega nekoliko tjedana kako bi u potpunosti prohodala. Za sve koji žele pomoći mladoj Martini, pozivamo da kontaktiraju službenu Facebook stranicu akcije Hodaj, Martina.

“Želio bih se zahvaliti igračima oba kluba koji su svojim nastupom pomogli ovu hvalevrijednu humanitarnu akciju “Hodaj, Martina”. Posebna zahvala upravi Futsal Dinama koja je bila pokretač ovog spektakla. Dečki, živjeli i svako dobro!”, rekao je Goran Aladić, gradonačelnik Donjeg Miholjca.

U subotu Dinamo je otišao u Valpovo, na poziv domaćina MNK Male Mljekare koja je slavila 20 godina postojanja kluba. Mala Mljekara iz Valpova je član 2. HMNL Istok, a klub se također uključio u akciju Hodaj, Martina.

Domaćini su u utakmicu ušli možda i malo previše preplašeni Futsal Dinamom, te su Plavi do poluvremena stvorili veliku prednost od 6:1. No, u nastavku utakmice Mala Mljekara je igrala jako dobro te se dostojno nosila s našim dečkima što je rezultiralo konačnim rezultatom 7:4 za Futsal Dinamo. Hat-trick na toj utakmici, ujedno i najbolji igrač slavonske turneje, zabio je Kristian Čekol. Gagulić je zabio dva, a Capar i Matošević po jedan. Treba napomenuti kako su u obje utakmice svoje prigode dobili prinove Roko Burčul i Matija Rajh, vrlo dobre nastupe upisao je i dojučerašnji junior Tomislav Hercigonja. Herc je u prvoj utakmici Osijeku obranio deseterac, a protiv Male Mljekare je branio cijelo prvo poluvrijeme.

“Prije svega, zahvalio bih se domaćinima koji su nas stvarno jako lijepo ugostili. Što se tiče naše igre, zadovoljan sam, ali uvijek može bolje. Igra nam mora biti još tečnija i brža, u obrani moramo biti još čvršći i agresivniji. Također, ovim putem pozivam sve navijače da u što većem broju dođi na veliki derbi u Domu sportova protiv Splita u subotu. Vidimo se!”, rekao je za klupsku stranicu Čekol, ujedno i najbolji igrač slavonske turneje.

Futsal Dinamo se ovim putem zahvaljuje domaćinima u Donjem Miholjcu i Valpovu na izvanrednom  gostoprimstvu i dobrodošlici, a zahvaljujemo se i svima koji su bili dio akcije Hodaj, Martina, uključujući i CB Noa, CB Maraska, AŠ Topolovec i Europlastu.

Mi se sada okrećemo velikom početku sezone – utakmici protiv velikog rivala Splita u Dvojci doma Sportova.