Prva momčad

09.03.2019 19:49

Treća uzastopna pobjeda za treće mjesto!

Poslije Splita i Osijeka, Futsal Dinamo je upisao pobjedu i protiv Squarea te nastavio svoj pobjednički niz. Pobjedom od 4:1 Dinamo se popeo na treće mjesto prvenstvene tablice sa samo četiri boda manje od Dubrovčana koji danas nisu bili dostojan protivnik Zagrepčanima.

Od samog početka igralo se u visokom ritmu. U skladu s očekivanjima domaća je momčad agresivnije krenula i napala gol Dubrovčana, a do prvog pogotka čekalo se do 10. minute. Davor Kanjuh je bio precizan iz slobodnog udarca i donio je Dinamu početnu prednost. Odmah potom momci u plavom iskoristili su nepažnju gostiju i udvostručili vodstvo.

Vedran Matošević je sjajnim proigravanjem uposlio Kristiana Čekola koji šalje loptu pored gostujućeg vratara. Odličan period igre Dinama u kojem je u tri minute zabio tri pogotka kompletirao je Mihovil Prgomet koji nije imao težak posao poslati loptu u mrežu nakon lijepe asistencije Ivana Šulentića s lijeve strane.

Potom je uslijedilo pet minuta igre u kojem se Square konsolidirao, te je u 18. minuti smanjio na 3:1, a strijelac je bio Matej Perić. Ipak, već u sljedećem napadu Dinamo je ponovno zabio, a ovog puta u strijelce se upisao Matošević koji je iskoristio sjajnu asistenciju danas veoma raspoloženog Kanjuha.

Drugo poluvrijeme ipak nije obilovalo pogocima i zanimljivostima kao prvo. Gostujuća momčad je već nekoliko minuta nakon početka nastavka igrala bez vratara i na taj način pokušala smanjiti vodstvo Dinama, no to im nije polazilo za „nogom“. Plavi su se uspješno branili i rutinski priveli utakmicu kraju. Još je u 33. minuti Hrvoje Penava imao sjajnu šansu za 5:1, ali njegov udarac glavom zaustavila je stativa. Dinamo je tako upisao treću pobjedu zaredom i zasjeo na treću poziciju na tablici.