Prva momčad

15.11.2015 11:24

Težak poraz Dinama u Splitu

Futsal Dinamo ubilježio je novi poraz na gostovanju, ovoga puta teško je stradao od Split Tommyja rezultatom 7:2 (3:0). Za vrijeme putovanja prema Splitu, naša je momčad svratila u Škabrnju gdje je odala počast civilnim i vojnim žrtvama toga mjesta koji su 18. studenog 1991. zvjerski poubijani od strane JNA i pobunjenih Srba. U tom je masakru stradalo čak 84 osobe, od čega 26 branitelja i 58 civila. Paljenjem svijeća naši su igrači i stručni stožer pokazali kako njihova žrtva nikada neće biti zaboravljena i kako će vječno živjeti u našim sjećanjima.

Gostovanje Dinama u Splitu, u sklopu 10. kola I HMNL na tribine male dvorane na Gripama privukao je veliki broj zaljubljenika u futsal, koji su ispunili tribine do posljednjeg mjesta. Uvod utakmice obilježio je lijep potez domaće publike koja je na predstavljanju naših igrača uputila pljesak svakom od njih, što je bilo ugodno iznenađenje s obzirom da smo u Osijeku i Vrgorcu navikli na neprijateljsku atmosferu i salvu uvreda od strane domaćih navijača. I tijekom utakmice splitska publika nije promijenila svoj pristup, pljesak publike dobio je svaki dobar potez na terenu, kako Splitov, tako i Dinamov. Utakmica se praktički još nije ni zakuhala, a Split Tommy poveo je 1:0. Jukić je dugom loptom sjajno pronašao Pavića koji neobranjivo pogađa za vodstvo domaćina. Rani pogodak presjekao je igrače Dinama, a već u 6. minuti nakon velike pogreške Horvata, Jelovčić uzima loptu i zabija za 2:0. Dinamo nakon toga pokušava nametnuti svoju igru, ali Splitovci žestokim kontrama konstantno prijete Škoriću koji je sinoć najzaslužniji da Dinamo nije i teže stradao. Nekoliko je puta sjajnim reakcijama spriječio Split da već u ranoj fazi utakmice rezultat ne ode u katastrofu za goste. Dinamo je pokušao s nekoliko udaraca (Ziberi, Penava) ugroziti Jukićev gol, ali bez većeg uspjeha. U 17. minuti Penava se našao u sjajnoj prilici, ali malo je oklijevao te je njegova lopta završila pored vratiju Splita. Već u idućem napadu Split preko Jelovčić postiže svoj treći pogodak za 3:0, rezultat s kojim se otišlo na odmor. U 19. minuti nakon jednog duela naš Matija Capar ostao je ležati na terenu uz bolnu grimasu koja je otkrivala kako nije riječ o bezazlenoj ozlijedi. Šepajući je izašao s terena, te je odmah prebačen u bolnicu kako bi se utvrdila težina njegove ozlijede.

Drugo poluvrijeme bolje otvara Split. U 23. minuti  Davi pogađa okvir Škorićevog gola, ali nakon toga Dinamo preuzima inicijativu i pokušava se pogotkom vratiti u utakmicu. 27. minuta donijela nam je pogodak Kanjuha nakon sjajne asistencije Penave za 3:1. Dinamo traži potpuni povratak u utakmicu i s nekoliko vrlo dobrih prilika pokušava zaprijetiti Jukiću. Najzrelija prilika bila je ona Ivana Majića koji je u 29. minuti nakon obrane Jukića imao gotovo prazan gol, ali lopta je prohujala pored gola. Nekoliko trenutaka kasnije Split odvodi utakmicu u mirne vode kada Genario postavlja rezultat na 4:1. Igrači Dinama vidno su psihološki pali nakon tog pogotka, a Split je nemilosrdno napadao u potrazi za novim pogotkom. U 32. minuti Split je postigao čak dva pogotka. Prvo Jelovčić postiže svoj treći pogodak, a nekoliko trenutaka kasnije Genario zabija za 6:1. Do kraja utakmice svaka od momčadi postigla je još po pogodak. Za Split je zabio Jakovljević, a za Dinamo kapetan Matija Đulvat.

Nakon utakmice svoje dojmove nakon ovog velikog poraza s nama je podijelio Hrvoje Penava.

- Iako smo se ohrabreni izostankom nekoliko njihovih važnih igrača (Bajrušović, Fetič, Perišić) nadali da možemo do bod(ova) u Splitu, na kraju se pokazalo kako nismo još dovoljno sazreli kao momčad, da bi mogli ozbiljno parirati ovako kvalitetnoj momčadi kao što je Split.

Utakmica je odmah na startu krenula u krivom smjeru.

- Presjekao nas je njihov prvi pogodak, i ponovno smo cijelo prvo poluvrijeme odigrali ispod svake razine. Početkom drugog dijela bilo je naše najbolje razdoblje utakmice, no umjesto da smanjimo zaostatak na 2:3, greškama u obrani u vrlo kratkom intervalu, našli smo se u rezultatskoj dubiozi od 1:6. Pokušali smo na kraju i s uvođenjem još jednog igrača, no osim još jednog pogotka, više nismo mogli. Očito je ovo naš trenutni maksimum. Žao mi je što smo na neko vrijeme izgubili našeg najboljeg igrača, Matiju Capara, a još nekoliko igrača zadobilo je lakše ozlijede.