Prva momčad

01.03.2019 21:23

S važna i teško izborena tri boda vraćamo se iz Slavonije

Futsal Dinamo upisao je drugu pobjedu u nizu svladavši Osijek Kelme u Zrinjevcu s 4:3. Domaćini su rano stigli do vodstva, no Plavi su brzo preokrenuli i prednost nisu ispuštali do kraja. Sljedeća domaća utakmica igra se 9. ožujka u Dvojci Doma sportova kada nam u goste stiže drugoplasirani Square iz Dubrovnika.

Utakmica nije počela najbolje za Futsal Dinamo, Osijek je poveo pogotkom Matijasa Mijića već u 3. minuti. No, Plavi brzo uzvraćaju, prvo je Andrej Pandurević ugurao loptu u vlastitu mrežu nakon udarca Ivana Šulentića, a u 6. Dinamo je poveo s 2:1 pogotkom našeg najboljeg strijelca Kristijana Čekola.

Plavi su nastavili dominirati te smo u 13. stigli do prednosti od 3:1 nakon što je Hrvoje Penava realizirao asistenciju Jakova Grcića. Ipak, Osijek je u 16. smanjio preko Denisa Šimašeka, a priliku da na odmor odemo s dva razlike propustio je Grcić udarcem s 10 metara.

Grca se ipak iskupio u 28. kada je na dodavanje Matije Đulvata zabio za 4:2 vodstvo Dinama. Plavi su u nastavku utakmice bili bolja momčad, iako je Tomislav Hercigonja u nekoliko navrata sjajnim intervencijama spasio naša vrata.

Hercigonja se u 36. umalo upisao u asistente kada je preko cijelog terena pronašao Penavu čiji udarac glavom završava na stativi domaćeg gola. Osijek je potom uveo golmana-igrača, a udarac Penave u 38. Osječani su izbili sa crte.

Igra s golmanom-igračem Osijeku se isplatila u 39. kada je Šimašek zabio svoj drugi pogodak na asistenciju Roberta Nospaka. Ipak, domaćini do kraja utakmice nisu uspjeli izjednačiti i Plavi se u Zagreb, na derbi sa Squareom vraćaju s tri važna boda.