Prva momčad

02.11.2018 21:47

Remi pred punim Gripama!

Dinamičnu i zanimljivu utakmicu odigrali su u derbiju kola FC Split i Futsal Dinamo, te podijelili bodove. Dva puta su Splićani vodili na domaćem terenu pred 500-injak gledatelja, ali oba puta su se igrači Futsal Dinama golovima vraćali u utakmicu.

Nakon početnog pritiska i boljeg ulaska u utakmicu te nekoliko šansi, prvenstveno Mihovila Prgometa koji je izašao jedan na jedan s golmanom, Split je iz protunapada poveo u osmoj minuti. Alen Marić je s lijeve strane pronašao Josipa Jurlinu koji pod gredu zabija iz prvog udarca domaćin. Nakon toga Dinamo pritišće  i preuzima igru u svoje ruke. Tako najprije, već u idućoj minuti, u priliku dolazi Hrvoje Penava, da bi u 14. minuti Ivan Šulentić izašao s golman jedan na jedan. Oba puta vratar Žarko Luketin je bio spretniji. Pritisak Dinama ipak rezultira s(p)retnim pogotkom Jakova Grcića za 1:1 u 18. minuti. Grcića, koji je nekoliko sezona proveo u Splitu, publika je dočekala srdačnim pljeskom.

U nastavku utakmice Dinamo je imao ponovno inicijativu, no nekoliko puta je sjajni mladi Karlo Maloševac branio opasne protunapade. Nekoliko njegovih obrana sigurno je izludilo domaćine, no u 21. minuti morao je kapitulirati. Golman Splita Luketin sjajno je rukom dobacio loptu do Ecia Jurjevića koji je  sjajnim volejem zabio za 2:1. Konačan rezultat postavio je Vito Gagulić sjajnim potezom kada je loptu pospremio u pod gredu u 34. minuti.

Nakon pogotka Dinamo je imao dvije sjajne prilike za potpuni preokret. Prvo je Šulentić minutu nakon izjednačujućeg gola pogodio stativu, a u nastavku je Luketin skinuo udarac Penavi. Do kraja utakmice rasla je i nervoza koja je rezultirala prvo žutim kartonom Kristiana Čekola u zadnjoj minuti, a nekoliko desetaka sekundi kasnije i drugim žutim, dakle crvenim kartonom

Tako je Futsal Dinamo upisao i treći remi u pet kola, te sa šest bodova na kontu dočekuje Osijek Kelme koji narednog vikenda stiže u Zagreb.