Prva momčad

16.02.2019 22:36

Poraz u vrućem gradskom derbiju

Futsal Dinamo izgubio je u gradskom derbiju od Uspinjače-Gimke s 1:2.

Utakmica je loše počela za Plave, jer je već u 3. minuti Silvio Toth bio spretan u jednoj gužvi i zavukao loptu iza leđa Tomislava Hercigonje. Futsal Dinamo je nakon toga ušao u dobar ritam i prijetio je, ali bez uspjeha. Udarce Hrvoja Penave, Mihovila Prgometa i Kristiana Čekola uspješno je zaustavio Marko Buković. Do kraja prvog dijela nije bilo promjena rezultata, iako je utakmica frcala iskrama i prekršajima na obje strane.

U drugom dijelu Futsal Dinamo bio je nešto konkretniji, iako je Hercigonja u nekoliko kritičnih trenutaka sjajnim obranama ostavio rezultat na 1:0. U 34. minuti, Dinamo je konačno zabio. Penava je lijepo primio loptu i odložio ju na stranu za Davora Kanjuha koji je izjednačio. Ipak, tri minute prije kraja David Mataja riješio je utakmicu. Lijepo se okrenuo oko svog čuvara i lobom je zabio za pobjedu Uspinjače - Gimke koja je s ovom pobjedom preskočila Dinamo na ljestvici.

Iduća utakmica Futsal Dinama jedna je od ključnih u borbi za što bolje pozicije pred playoff. U "Dvojku" nam stiže Split u petak, 22.2. u 20 sati. Dođi u Dvojku, Dinamo te treba!