Prva momčad

08.02.2019 20:07

Pala petarda u Šibeniku!

Futsal Dinamo slavio je na jednom od najtežih gostovanja u ligi s 5:0! Dinamo je poveo već u 2. minuti, Davor Kanjuh centrirao je iz kornera, a lopta je, uz dozu sreće, od leđa Hrvoja Penave završila u mreži Crnice.

Do kraja poluvremena utakmica je bila izjednačena, Vedran Matošević imao je dvije odlične šanse da udvostruči naše vodstvo, a na suprotnoj strani prigode su propuštali Vuković, Šamija, Subotić i Protega.

U nastavak utakmice naši dečki ulaze furiozno, šanse su propuštali dvaput Čekol, Dekanić, Grcić, a u 26. smo napokon stigli do prednosti. Dekanić je izašao sam na Miškovića, zaobilazi ga, a golman Šibenčana ga ruši za penal i crveni karton. Precizan s bijele točke bio je Kanjuh.

Šibenčani su ubrzo promašili prazan gol, a u razmaku od 30. do 31. minute sve je bilo riješeno. Prvo je Kristian Čekol s desnom nogom zabio za 3:0, Šibenčani su uveli golmana-igrača, Matošević je presjekao loptu i zabio za četiri razlike, dok je konačni rezultat postavio Čekol nakon kontre.

Treba svakako pohvaliti i vratara Tomislava Hercigonju, koji je sačuvao mrežu netaknutom, a obranio je domaćinima nekoliko pravih mrtvaca.

Ovo je velika pobjeda za našu momčad, nakon nekoliko utakmica u kojima smo dobro igrali, a ostali smo bez bodova sada nam se vratilo! Slijede dvije gostujuće utakmice protiv gradskog rivala Uspinjače, prvo (13. veljače) u Kupu, a potom (16. veljače) u prvenstvu, a na domaćem terenu smo 22. veljače protiv Splita.