Prva momčad

10.11.2019 20:02

Osvojen važan bod na jednom od najtežih gostovanja u ligi!

Vrgorac – Futsal Dinamo 5:5, konačni je rezultat “lude” utakmice u kojoj smo do 15. minute imali prednost od 3:0, da bismo do zasluženog boda stigli pogotkom golmana-igrača Hrvoja Penave minutu i pol prije kraja. Iako smo osvojili bod na jednom od najtežih gostovanja u ligi, i to bez ozlijeđenog Davora Kanjuha, na kraju ostaje žal za sva tri jer se činilo kako do posljednje faze prvog dijela u potpunosti kontroliramo utakmicu.

Okrećemo se idućem petku i dvoboju osmine finala kupa Hrvatske kojeg igramo u Slavonskom Brodu protiv Broda 035, a na domaćem terenu ponovno smo 23. studenog kada ćemo u utakmici 6. kola ugostiti Olmissum.

U prvom dijelu vidjeli smo čak šest pogodaka! Dinamo je odlično ušao u utakmicu, Purgeri su igrali visoki presing i pritiskali zadnju liniju domaćina, te su na samom otvaranju Mihovil Prgomet i Matija Đulvat promašili zicere...

No u 3. smo ipak stigli do vodstva. Ivan Šulentić je pucao, a Prgomet iz blizine skrenuo loptu u mrežu za vodstvo Plavih (danas crnih)! Dinamo nije stao, već je u 8. udvostručio svoju prednost. Kontru je realizirao Kristian Čekol na asistenciju Prgometa. U 10. minuti – nestvarnih 3:0 za Dinamo! Čeki je sjajno odapeo iz slobodnjaka i pogodio za neočekivano visoku Dinamovu prednosti.

Plavi su i u sljedećih 5 minuta jako dobro izgledali, Robert Grbić pogodio je prečku, no u razdoblju od 15. minute do kraja prvog dijela prilično smo pali te se Vrgorac vratio u utakmicu. Prvo je Luka Suton zabio na asistenciju “Dinamovog krvnika” Duška Martinca koji je u posljednje dvije minute dva puta zabio i izjednačio rezultat. Kod rezultata 3:2 za Dinamo, Vito Gagulić imao je sjajnu priliku vratiti naše na dva razlike, ali je Marko Vučić sačuvao svoj gol.

U nastavak obje momčadi ulaze ravnopravno, no do četvrtog gola prvi je stigao Vrgorac. U 27. plavi su skrivili penal kojeg je realizirao Martinac za svoj 13. pogodak Dinamu i treći hat-trick. Nakon pogotka nastavilo se igrato otvoreno, u 35. Mirko Jurjević zaradio je drugi, isključujući žuti karton, a u igri s igračem više Dinamo je uspio izjednačiti preko Čekola!

Međutim, samo minutu kasnije Vrgorac ponovno vodi, pogotkom Marka Gašpara s distance. Ipak, Dinamo je uspio stići do u potpunosti zasluženog boda. Penava je, u ulozi golmana-igrača, zabio iz prilično teške pozicije i Dinamu donio važan bod.

Čestitke igračima na borbi i oavojenom bodu, a danas je malo sreće falilo da se iz Tinovog grada vratimo sa sva tri.