Prva momčad

12.10.2019 09:14

Na istoku grada po prvu pobjedu u sezoni!

Danas u 16 sati drugi put gostujemo kod Alumnusa u Jelkovcu. U prvoj, odigranoj u pretposljednjem kolu regularnog dijela prošle sezone, slavili smo 6:3, no dvoboj je bio puno neizvjesniji nego što konačni rezultat sugerira. Alumnus je na odmor otišao s minimalnom prednosti, da bismo preokretom u drugom dijelu, uz potporu naših navijača, uspjeli doći do važne pobjede.

Danas očekujemo još težu i još neizvjesniju utakmicu. Alumnus je jako dobro ušao u prvenstvo, a mi pamtimo i dosta bolja otvaranja sezone. Gradski derbiji uvijek su bili puni sportskog rivalstva i zdravih tenzija, a tako očekujemo i danas. Čak i više. Domaćini su motivirani i kvalitetni, međutim… motivirani i kvalitetni smo i mi!

Ova momčad ima veliki potencijal, a u prva dva kola, protiv dvije možda i najjače momčadi prvenstva, dokazali smo da se možemo ravnopravno nositi s njima, a samo je malo koncentracije i fokusa u trenucima kada su se lomile utakmice falilo da oba dvoboja prelomimo u našu korist.

I to će nam biti potrebno danas. Koncentracija i fokus. Jer, kvalitetu imamo. Naši dečki moraju zaboraviti sve dosadašnje utakmice protiv Alumnusa, kao da se nikada nisu odigrale. Moraju biti na maksimalnoj razini koncentracije i fokusa svih 40 minuta, od prve do posljednje minute vjerovati u svoju kvalitetu i konačnu pobjedu, a onda ćemo, i mi vjerujemo, stići do prva tri ovosezonska boda.

Tri boda su bitna zbog samopouzdanja, zbog mira pred trotjednu pauzu, ali i kako bi donijeli najbolji svadbeni poklon našem legendarnom golmanu Danijelu Bešliću koji je sinoć uplovio u bračnu luku sa svojom partnericom Martinom, a mi novopečenim mladencima ovim putem još jednom želimo svu sreću do kraja života.