Prva momčad

05.10.2018 20:44

Ludo prvo poluvrijeme za remi na otvaranju sezone!

Futsal Dinamo na otvaranju sezone odigrao je 3:3 s MNK Brodom 035 u utakmici koja je bila poslastica za neutralce i težak ispit živaca za navijače. Samoj utakmici prethodila je ceremonija umirovljenja Capijeve "dvojke" i Oskarove "osamnaestice".

Gosti su poveli već u 3. minuti. Tomislav Hercigonja je dobro reagirao na udarac izvana, ali lopta je otišla u korner iz kojeg su gosti poveli. Strijelac je bio Robert Ruhek. Futsal Dinamo je pritiskao, ali su greda i suparnički golman bili preteška prepreka za Hrvoja Penavu, Kristiana Čekola i Mihovila Prgometa. Ipak, u 13. minuti stigli smo do izjednačenja baš nakon akcije spomenute dvojice - Prgomet i Čekol izigrali su suparničku obranu i Čeki je imao lagan posao za 1:1. Kada se činilo da je to okidač koji nam treba, gosti su poveli već u idućem napadu. Nepažljiva obrambena rotacija ostavila je Almedina Bundavicu samog pred Hercigonjom i on ne griješi. Futsal Dinamo i dalje je napadao i promašivao, ali izjednačio je 3 minute kasnije uz dozu sreće. Ivan Šulentić probio je bok i poslao nisku loptu koju je suparnički vratar Željko Konrad odbio u vlastitu mrežu. Ali gosti nisu promašivali - već u 18. minuti Igor Mirković zabija izvana sjajnim udarcem i ponovno odvodi Brođane u vodstvo. Do kraja poluvremena smo se i po treći put vratili u utakmicu. Sjajan lažnjak i bomba Čekola od gola za novo izjednačenje malo prije odlaska na odmor.

U drugom poluvremenu gledali smo manje sadržajnu utakmicu. Futsal Dinamo je imao inicijativu, a pokušaji su se uglavnom sveli na udarce izvana. Gosti su opasno živjeli, ali Konrad je skinuo nekoliko dobrih prilika i izdržali su. Posebnu počast im treba odati na tome postignuću ako znamo da su od 4. minute igrali s čak 4 akumulirana prekršaja.

Treba napomenuti i kako su za Futsal Dinamo debitirali Mateo Mužar i Fran Vukelić. U idućem kolu gostujemo kod aktualnog prvaka Novo Vrijeme Apfel u Makarskoj.