Prva momčad

13.02.2019 08:00

Kao i u prvom međusobnom susretu – pobjeda je danas imperativ

Futsal Dinamo večeras u 19 sati u Sutinskim vrelima igra prvu od dvije utakmice u razmaku od četiri dana protiv starog znanca Uspinjače. No, prije nego li najavimo današnju utakmicu, prisjetimo se ukratko prvog ovosezonskog dvoboja protiv gradskog rivala.

Datum je 26. listopada 2018., igra se četvrto kolo, a Dinamo bilježi najlošiji ulazak u sezonu u povijesti. U prva tri kola ostvarili smo dva domaća remija (Brod i Crnica) te smo poraženi u Makarskoj. Pobjeda je bila imperativ. Nakon 0:0 u prvom dijelu, Hrvoje Penava je napokon slomio čvrste goste. No, tada slijedi novi šok. Do 29. minute Uspinjača preokreće na 1:2 i sve je ličilo na scenarij iz prva dva kola – igrali smo dobro, ali smo ostali bez bodova. Ipak, Vito Gagulić, Mihovil Prgomet i Kristian Čekol u razmaku od 36. do 40. minute postižu tri pogotka i Dinamo je upisao prvu pobjedu u sezoni.

Ta utakmica je bila prekretnica jer, nakon nje, forma i rezultati naše momčadi samo su rasli. I tako stigosmo do današnje utakmice, igra se osmina finala kupa, na jednu utakmicu i prostora za opuštanje, pa niti najmanji pad koncentracije nema.

Naši igrači moraju – i jesu – svjesni da popravnog ispita nema. U ovu utakmicu moraju ući kao da je finale sezone. Fokusirano, čvrsto i beskompromisno od prvog sučevog zvižduka.

„Idemo utakmicu po utakmicu, prvo odraditi Kup, proći u četvrtfinale. To nam je jako bitna utakmica jer tu nema povratka, a onda ćemo razmišljati o prvenstvenom dvoboju“, rekao je Davor Kanjuh nakon uvjerljive pobjede u Šibeniku.

Tako da danas u 19 sati igramo za nastavak nastupa u jednom natjecanju. Nakon onog dvoboja 26. listopada prošle godine, večeras protiv istog protivnika igramo novu najvažniju utakmicu dosadašnjeg dijela sezone.