Prva momčad

13.02.2019 21:08

Drama u Podsusedu pripala Uspinjači, Dinamo ispao iz Kupa

U dramatičnoj utakmici u dvorani Sutinska vrela u Podsusedu Futsal Dinamo je izgubio od Uspinjače-Gimke 5:4 i time ispao iz Hrvatskog malonogometnog kupa. Iako je vodio 2:0 i 3:1, Dinamo je ipak ispustio pobjedu u osmini finala kupa i već u ranoj fazi napušta ovo natjecanje. Nakon prvog poluvremena činilo se da Plavi imaju utakmicu pod kontrolom, no u nastavku susreta domaći su uspjeli preokrenuti i plasirati se u četvrtfinale.

Gostujuća momčad je bolje ušla u utakmicu i već do 8. minute stekla je prednost od dva pogodaka. U petoj minuti sjajnim potezom domaćeg vratara matirao je mladi Mateo Mužar, a pritisak Dinama urodio je plodom i nedugo potom. Vedran Matošević je lijepo prošao po desnoj strani i prebacio čuvara mreže Uspinjače za 2:0.

Domaći su se nakon drugog primljenog gola ipak malo trgnuli i počeli ozbiljnije prijetit vratima Maloševca, a smanjili su u 14. minuti kada je vrlo lijep pogodak postigao Gudasić. No, na odgovor Plavih (večeras crnih) nije trebalo dugo čekati, već minutu kasnije Kristian Čekol vraća Dinamu prednost od dva gola. Imala je Uspinjača priliku ponovno smanjiti, ali kazneni udarac bivšeg igrača Futsal Dinama Silvija Totha obranio je Maloševac. Do kraja poluvremena domaći su pritiskali obranu Dinama, ali bezuspješno.

Drugih 20 minuta Uspinjača je puno bolje otvorila i već u prve tri minute došla je do izjednačenja. Koturović i Banek su bili strijelci za poravnanje, a u 25. minuti dogodio se sporni pogodak Uspinjače za vodstvo. Prije nego je Mataja zabio za 4:3, vratar Uspinjače je izbio loptu rukom metar izvan šesterca, no suci to nisu vidjeli i priznali su gol domaćima.

Nakon žestokih prosvjeda igrača i navijača Futsal Dinama, domaća ekipa je ipak pustila Jakova Grcića da odmah potom postigne pogodak za 4:4 i vrati stvari na početak. Utakmica se nastavila u visokom ritmu, a nesporazum Dinamove obrane s vratarom iskoristio je Matković za vodstvo Uspinjače 5:4. Uslijedio je dramatični završetak, zadnjih 5 minuta Dinamo je igrao bez vratara, a u posljednjoj sekundi Kanjuh je pogodio stativu i Dinamo ipak nije uspio izbjeći poraz.