Dinamo prošao u četvrtfinale Kupa unatoč jakom otporu Murtera

Prva momčad

09.02.2018 22:26

Iako su igrači drugoligaša Murtera pružili žestok otpor vodećem sastavu 1. HMNL, Futsal Dinamo je ipak prošao u četvrtfinale Kupa. Modri su slavili 5:3 u utakmici punoj preokreta i napete završnice.

Dinamo je u prvom službenom nastupu u 2018. godini upisao pobjedu. Momčad Miće Martića slavila je na gostovanju u Murteru protiv istoimenog domaćina u osmini finala Hrvatskog kupa. Osmoplasirana ekipa 2. HMNL Jug dobro je namučila Zagrepčane i bila blizu iznenađenja, no to se ipak nije dogodilo jer je u završnici utakmice Dinamo pokazao veliku borbenost i time prošao među osam najboljih.

Plavi su vrlo dobro otvorili utakmicu i već nakon dvije minute vodili. Na asistenciju Grbeše pogodio je Prgomet, a gostujuća momčad mogla je ubrzo povećati prednost, no pogotku Penave ispriječila se stativa. Početna dominacija Dinama oslabila je sredinom prvog dijela i domaći su polako počeli prijetiti golu Škorića.

Blizu izjednačenja Murter je bio u 12. minuti, no lopta je pogodila okvir gola. To je bila samo najava poravnanja rezultata koje je uslijedilo nepunu minutu kasnije. Za 1:1 precizan je bio Šimun Popov. Futsal Dinamo je mogao ekspresno vratiti vodstvo nakon što je dobio kazneni udarac, ali Grbeša nije bio precizan sa šest metara.

Kazna je uslijedila u 17. minuti kada je preokret domaćima donio njihov najbolji strijelac Popov na oduševljenje publike u Murterskim škojima. Plavi su ipak do kraja poluvremena stigli izjednačiti preko Penave kojem je to bio prvi pogodak za Dinamo nakon povratka s Malte. U posljednjim sekundama prvog dijela Murter je uspio ponovno povesti, a za 3:2 pogodio je još jednom Popov upotpunivši hat-trick.

Dinamo je u nastavak krenuo odlučnije i agresivnije, a do novog izjednačenja čekalo se sedam minuta. Tada je za 3:3 zabio Prgomet nakon čega su mreže mirovale do posljednje četiri minute. Dugoočekivano novo vodstvo Dinama stiglo je u 36. minuti kada je odličnim potezom Kanjuh matirao domaćeg vratara.

Krenuo je tada Murter otvoreno prema golu Škorića što je iskoristio Prgomet i svojim drugim pogotkom na utakmici postavio 5:3 za, činilo se, sigurnu pobjedu Dinama. No, novu neizvjesnost donio je crveni karton Đulvata minutu i pol prije kraja. Plavi su ostali na tri igrača, ali su velikom borbenošću očuvali svoj gol i svojim navijačima donijeli prvo slavlje u 2018. godini i prolazak u četvrtfinale Kupa koje je na rasporedu 27/28. 2.