Prva momčad

18.05.2015 10:52

Dinamo projurio kroz Šibenik

U fantastičnoj atmosferi dvorane na Baldekinu igrači Futsal Dinama stigli su do vrlo važne pobjede (7:2) nad domaćinima, momčadi Crnice i time na najbolji mogući način započeli doigravanje za I HMNL. Utakmica koju su domaćini najavljivali kao ključnu za poziciju koja vodi u viši rang natjecanja, opravdala je očekivanja mnogobrojnih poklonika futsala u Šibeniku. Na samom početku utakmice igrači Crnice krenuli su dosta agresivno u želji za što ranijim vodstvom kako bi opravdali najave koje su iz njihovog stožera stizale prije ovoga susreta. Nekoliko vrlo dobrih prilika obranio je Škorić, dok je na drugoj strani Franja sjajno pokušao škaricama iznenaditi vratara domaćina, međutim on krajnjim naporima sprječava vodstvo Dinama. Bolje otvaranje utakmice Crnici se isplatilo u 6. minuti kada Bugarija bježi Dinamovoj obrani  i sigurno pogađa za 1:0. Dinamo nakon početnog šoka hvata konce utakmice i s nekoliko sjajnih prigoda pokušava doći do izjednačenja, ali im se na tom putu ispriječila vratnica koju su redom pogađali Grgić, Pavlović, Franja i Đulvat. A onda od 15. minute započinje Dinamova rapsodija, kada u potpunosti preokreću tijek utakmice i zadaju udarac igračima Crnice od kojeg se ovi nisu uspjeli oporaviti do kraja susreta. Prvo Capar dodaje za Purgara koji pogađa za izjednačenje, a već u idućoj minuti Majić sjajnim lobom donosi vodstvo Dinama. U 17. minuti Franja pogađa za 1:3 dalekometnim udarcem kod kojeg je i vratar domaćina morao bolje reagirati. Nedugo nakon toga Purgar postiže svoj drugi pogodak na dodavanje Majića, da bi 11 sekundi prije odlaska na odmor Capar ukrao jednu loptu ispred vratara Crnice i zabio za pomalo nestvarnih 1:5 nakon prvih 20 minuta. U nastavku utakmice Crnica je krenula po preokret i vrlo su brzo uspjeli nametnuti svoj ritam u kojem se Dinamo i nije baš najbolje snašao. Prilike domaćina su se redale jedna za drugom, ali zahvaljujući večeras fantastičnom Škoriću domaćini nisu uspjeli doći do brzog rezultatskog priključka. U 28. minuti Crnica ipak smanjuje na 2:5 kada Žarković prolazi po desnoj strani i daje loptu za Vukovića kojemu nije bilo teško iz blizine zabiti za smanjenje Dinamove prednosti. Pogodak je dao krila domaćinima i nadu u preokret, pa je kao hladan tuš u 33. minuti došao pogodak mladog Grgića nakon još jednog sjajnog prodora Majića. Trener Crnice Željko Silov shvatio je da više nema što za izgubiti pa je izvadio svoga vratara i uveo Belakušića kao golmana-igrača. To ipak nije dovelo do željenog učinka, ali je taj potez omogućio i vrataru Škoriću da se upiše u listu strijelaca u 37. minuti kada je sjajno pogodio preko cijelog terena za konačnih 2:7. Poraz Crnice prvi je koji su ove sezone doživjeli u svojoj dvorani, a time  i pobjeda Dinama dobiva na vrijednosti. Bila je ovo sjajna predstava igrača Dinama i najbolja najava utakmice koja nas očekuje u utorak kada u Dom sportova stiže Aurelija. Napomenimo kako je Dinamo ovom pobjedom zasjeo na vrh poretka momčadi u doigravanju, a nadamo se kako će tamo ostati i nakon posljednjeg kola.

Matija Capar nakon dugo je vremena zaigrao potpuno spreman, i odmah pokazao kako je u takvom stanju ključna figura momčadi Dinama.

- Ušli smo u utakmicu vrlo disciplinirano i držali se svih trenerovih postavki koje je pred nas prije utakmice postavio. Primljeni pogodak na početku nije nas uzdrmao, baš naprotiv. Krenuli smo još snažnije i prelomili utakmicu u samo nekoliko minuta. Ovo je velika pobjeda za nas, ali ne smijemo još otpisati Crnicu jer je riječ o izrazito kvalitetnoj momčadi.

U utorak stiže Aurelija, nadamo se u rasprodan Dom sportova.

- Iako smo prezadovoljni pobjedom, nema puno vremena za slavlje. Okrećemo se sljedećoj utakmici u kojoj će sve osim pobjede za nas biti neuspjeh, jer ako protiv Aurelije ne osvojimo 3 boda ova pobjeda protiv Crnice neće imati nikakvo značenje.

Jedan od najzaslužnijih za ovakav rezultat, vratar Goran Škorić, dovodio je igrače Crnice do ludila svojim fantastičnim reakcijama na vratima Dinama.

- Pobjeda je apsolutno zaslužena, ali treba reći kako je konačan rezultat previsok s obzirom na stanje na terenu i broj prigoda s jedne i druge strane. Crnica je bolje otvorila oba poluvremena, međutim mi smo u ključnim trenucima bili smireniji i koncentriraniji, i upisali iznimno važna 3 boda. Ovu pobjedu moramo potvrditi u utorak protiv Aurelije pred nadam se ispunjenom dvoranom.

Osim sjajnim obranama istaknuo se danas i pogotkom.

- Jako sam zadovoljan nastupom cijele momčadi, a posebno igrom u obrani koja je bila na vrlo visokom nivou što mi je uvelike olakšalo posao na golu. Što se mog pogotka tiče, drop kick mi inače nije jača strana, ali u zadnje sam vrijeme to počeo uvježbavati na treninzima i na kraju se isplatilo. Sjajan je osjećaj postići pogodak u Dinamovom dresu, i mogu se samo nadati kako će tih trenutaka biti i više.

Kao što su igrači Dinama i najavili, u utorak 19. svibnja s početkom u 19.45 očekuje nas vrlo važna utakmica za plasman u 1. HMNL kada na domaći teren stižu gosti iz Vinkovaca, momčad Aurelije.

Podrška s tribina biti će neophodna, te vas s toga pozivamo da budete naš 6. igrač i podržite Dinamo u još jednom spektaklu koji se sprema u Domu sportova. Ulaznice po cijeni od 25 kuna možete kupiti u KND BBB, Ilica 37 ili na dan utakmice na blagajnama dvorane.