Prva momčad

08.04.2018 20:01

Devetka za jubilarnu desetu pobjedu protiv gradskog rivala

Futsal Dinamo svladao je Alumnus u Martinovki u posljednjoj utakmici 19. kola 1.HMNL s 9:1 i tri kola prije kraja regularnog dijela prvenstva ostao bodovno poravnat s vodećim Split Tommyjem. Dinamu je ovo bila deseta utakmica protiv Alumnusa i deseta pobjeda, a posebno efikasni protiv Studenata bili smo u ovoj sezoni u kojoj smo im u tri utakmice zabili 24 gola.

Treba također pohvaliti hvalevrijedan potez uprave Alumnusa koja je sav prihod od prodanih ulaznica odlučila darovati obitelji pokojnog Mate Čuljka.

Prvo dio dvoboja u Martinovki bio je prilično žestok s nekoliko grubljih faulova s obje strane i podijeljenih žutih kartona. Dinamo je poveo u 4. kada Vedran Matošević poentira na asistenciju Davora Kanjuha.

Kanjuh je sudjelovao i kod drugog gola Modrih, minutu kasnije, kada je pogodio stativu, a Hrvoje Penava iz odbijanca poentira za 2:0. Alumnus je ubrzo smanjio iz penala kojeg je skrivio Kristian Čekol zbog igranja rukom, a precizan je bio Franjo Matković.

Dinamo je na treći gol trebao čekati do 11. minute kada Matošević drugi put poentira, ovaj puta sjajnim udarcem iskosa za 3:1 vodstvo Dinama. Na 4:1 postavio je Mihovil Prgomet, a Kanjuh je ponovno sudjelovao u akciji koja je prethodila pogotku.

Dinamo je do kraja poluvremena još dva puta zabio. Prvo je Čekol asistirao Penavi za 5:1, a šesti pogodak zabio je Matošević, svoj treći na utakmici.

Nastavak utakmice, u kojem je Dinamo zabio tri pogotka, bio je puno mirniji. Kod Dinama priliku su dobili mlađi dečki, a posebno inspirirani bili su Vito Gagulić, koji je odigrao odlučnu utakmicu i zabio jedan gol, te Matija Rajh koji je asistirao Gaguliću i sam zabio za konačnih 9:1.

Sljedeću utakmicu Futsal Dinamo igra u nedjelju 15. travnja na domaćem terenu protiv Uspinjače, zatim slijedi gostovanje u Osijeku i u zadnjem kolu Novo Vrijeme u Zagrebu. No, za sada smo fokusirani na gradske rivale…