Prva momčad

26.10.2018 21:59

Dinamo kroz dramu do prve pobjede!

Futsal Dinamo slavio je u gradskom derbiju protiv Uspinjače s 4:2 i napokon stigao do premijerne pobjede ove sezone. Plavi su u nervoznoj, ali odličnoj utakmici bili bolji od gradskog rivala Uspinjače.

Derbi je opravdao očekivanja, gledali smo sjajan futsal u Dvojci. Obje ekipe ušle su napaljeno u susret, te su i jedni i drugi imali četiri akumulirana prekršaja nakon manje od deset minuta prvog poluvremena. Na odmor se otišlo s 0:0, a gosti su imali dvije najbolje prilike. U prvoj je Mataja s metra udaljenosti promašio prazna vrata, a potom Maloševac fenomenalno brani udarac Markića iz neporedne blizine.

Drugi dio bolje otvara Dinamo, koji dolazi u vodstvo preko Penave u 22. minuti. Sjajno je naš centarfor zatvorio drugu stativu nakon uigrane akcije, te praktički klizećim startom ugurao loptu u gol. Međutim, Plavi nisu povećanjem vodstva okrunili sjajno razdoblje igre, već je Uspinjača preokrenula rezultat. Za 1:1 pogodio je iskusni Duvančić udarcem s desne strane, a nakon nesporazuma u obrani Koturović izlazi sam pred Maloševca, nesebično poslužuje Mataju i u samo dvije minute gosti vode.

No, kao i mnogo puta do sada, tribine su potaknule Dinamo da zaigra angažiranije, te nas je zajednička sinergija pogurala do pobjede. Prvo je Kanjuh pogodio u glavu Pavlića te lopta odlazi u korner, a uz poguranac sa Sjevera Prgomet ostaje sam na na suprotnoj aut liniji i pogađa plasiranim udarcem ispod Pavlića za 2:2. Dvije minute prija kraja lopta dolazi do Penave na rubu šesterca, dolazi do potpune gužve u kojoj se najbolje snalazi Gagulić koji gura kroz noge gostujućeg vratara za totalno ludilo na tribini. Gosti u tom trenutke uvode u igru igrača-vratara, te stvaraju nekoliko poluprilika pred našim golom. Međutim, par sekundi prije kraja Čekol krade jednu loptu, te pogađa praznu mrežu sa zvukom sirene za veliko slavlje.

Tekma je bila onakva kakav derbi treba biti, tenzije, golovi, kartoni i puno, puno emocija. Hvala Vam svima koji ste nas pogurali do pobjede, još jednom smo pokazali da smo svi zajedno Dinamo. Vidimo se za dva tjedna protiv Osijek Kelmea :)