Klub

02.05.2017 11:36

Preokreti, golijade i drame – povijest dvoboja sa Squareom!

U petak počinje play-off! Futsal Dinamo u četvrtfinalu dočekuje dubrovački Square koji je regularni dio prvenstva završio na šestom mjestu. Igra se na dvije pobjede, Dinamo ima prednost domaćeg terena, a ukupni pobjednik ide na noge Split Tommyju u polufinalu.

Ono što je sigurno, u petak nas očekuje odlična, atraktivna i prije svega – efikasna utakmica. Naime, Dinamo i Square do sada su se susreli šest puta, Dinamo ima četiri, a Square dvije pobjede. Gol razlika 25:21 za Futsal Dinamo, što znači da na utakmicama ova dva kluba prosječno pada nevjerojatnih 7.6 pogodaka!

Prvu utakmicu protiv Squarea odigrali smo 31. listopada 2015. u Domu sportova. Dinamo je slavio 4:1 no pobjeda je izborena puno teže nego što sugerira konačni rezultat  Naš kapetan Matija Đulvat doveo je Plave u vodstvo u 2. minuti, no Square je do kraja poluvremena bio bolji te se na odmor otišlo s minimalnom prednošću Dinama ponajviše zahvaljujući našem Goranu Škoriću.

Dobru igru Dubrovčani su kapitalizirali u 30. i izjednačili preko Hrvoja Cvjetkovića, no tada su na snagu stupili naši navijači, dignuli su sjajno navijanje na još jedu višu razinu i u istoj minuti Matija Capar pogađa za 2:1. Do kraja utakmice Dinamo je dvama pogocima drugog najboljeg igrača na utakmici (najbolji su bili navijači) Davora Kanjuha stigao do konačnih 4:1.

Sljedeći puta protiv Squarea igrali smo u 1/8 finala Kupa, u prvoj utakmici u 2016. godini. Dinamo je tada odigrao najbolju utakmicu protiv Squarea, do 25. minute smo pogocima Hrvoja Penave (7’ i 25’) te Nikole Perkovića (10’), već imali konačnih 3:0, no Dinamo je u toj utakmici mogao slaviti još uvjerljivije i riješiti pitanje putnika na završnicu Kupa.

Uslijedio je uzvrat u Dubrovniku i 1:2 poraz koji nas je gurnuo u četvrtfinale. Dinamo je u ispunjenoj dvorani Gospino polje odigrao odlično, u 36. smo poveli autogolom Cvjetkovića, no pogocima Borne Tikvice i Marinka Šamije u posljednje dvije minute utakmice Dubrovčani su stigli do pirove pobijede.

Četvrti puta susreli smo se u prilično teškoj situaciji za klub, četiri dana nakon prekinute utakmice protiv Nacionala i demoralizirani Dinamo je na kraju izgubio 4:8. Dubrovčani su na odmor otišli s  prednosti od 4:0, a u nastavku su obje momčadi zabile po četiri. Za Dinamo je dvostruki strijelac bio Filip Pezelj, a po jedan su zabili Sadat Ziberi i Marko Kubašek.

Najveći triler i daleko najuzbudljivija utakmica dogodila se ove sezone u Dvojci Doma sportova, igrana 28. listopada 2016. Dinamo je odlično ušao u utakmicu i pogocima Kristijana Grbeše u 5. već vodio 2:0. Ipak, Dubrovčani se strpljivom igrom vraćaju i u 15. Maro Đuraš i Duje Rezo pogađaju za 2:2, da bi Grbeša svojim trećim pogotkom u posljednjoj minuti poluvremena pogodio za novo vodstvo Dinama.

Square drugi put izjednačuje u 21. preko Cvjetkovića, ali Dinamo preko Mateja Horvata i autogolom Tomsilava Bevande ponovno odlazi na dva razlike. Ivanković ubrzo smanjuje, a u 37. šok za Dinamove navijače – Adrijan Micevski pogača za 5:5. Ipak, minutu i pol prije kraja Grbeša poentira četvrti put i činilo se kako je Dinamo ipak upisao pobjedu u dramatičnoj utakmici.

Međutim, deset sekundi prije kraja, na oduševljenje dubrovačkih studenata u dvorani, Micevski poentira za svoj drugi pogodak i nevjerojatnih 6:6. Svi koji su tada bili u dvorani nikada neće zaboraviti posljednjih 10 sekundi tog dvoboja. Nakon početnog šoka, navijači (i Matija Đulvat) dižu igrače i u posljednjoj sekundi, sa zvukom sirene, Davor Kanjuh volejem pogađa za nevjerojatnu erupciju oduševljenja na terenu i tribinama.

Posljednji puta s Dubrovčanima smo se susreli 24. veljače u Gospinom polju u izravnom dvoboju za play-off. Nervozni Dinamo je jako lose ušao u utakmicu i na odmor otišao sa zaostatkom 0:2. U drugi dio smo ušli bolje, ali Maro Đuraš pogađa za velikih 3:0 svoje momčadi. Plavi su se tada okupili, smirili i odigrali gotovo savršenih 13. minuta. Pogocima Kanjuha, Ziberija i Horvata stigli smo do 3:3. Đuraš tada još jednom poentira za novo vodstvo domaćina, ali Plavi nisu potonuli i preko Penave i igrača utakmice Horvata dolaze do preokreta i važne 5:4 pobjede koja nas je gurnula na prag doigravanja.

Podsjetnik na dosadašnje utakmice može nam garantirati da ćemo i u petak gledati odličan, neizvjestan futsal s puno golova i dinamične promijene rezultata. U tri domaće utakmice upisali smo sve tri pobijede, a do dvije od njih sigurno ne bismo došli da nije bilo naših navijača.

Stoga, dođite u petak u Dvojku, ponesite članske majice s brojem 6 i budite ponovo naš najbolji igrač na terenu. Kreće play-off, borba za naslov prvaka, ono što najavljujemo od početka sezone znajući s kavom snagom raspolažemo na terenu, a ponajviše na tribinama.