Klub

23.07.2017 07:00

Matija Đulvat: Mogu vam obećati da će ova Šalata biti najbolja do sada

Uoči predstojeće sezone u klubu, predstavljamo našim članovima i navijačima intervju s prvom odgovornom osobom u klubu, predsjednikom Matijom Đulvatom.

>> VELIKI REZIME: Što smo radili, gjde smo bili + planovi za dalje

Kada se vratite u isto vrijeme otprije godinu dana i sjetite se zacrtanih ciljeva, kako ocjenjujete ovu sezonu? Po čemu je ova sezona bila bolja ili lošija od one prethodne?

„Cilj kluba je da svake godine napravimo iskorak u svim segmentima djelovanja kluba. U klub smo na početku sezone doveli 2 hrvatska reprezentativca (Matošević i Grbeša), Prgometa i engleskog reprezentativca Reed  koji su trebali garantirati veću kvalitetu i konkurentnost s najboljim ekipama. Osvojili smo više bodova u prvenstvu nego lani, 2.mjesto nam je izmaklo u zadnjem kolu, i u polufinalu smo izgubili tek nakon 3 utakmice. Izbacivanje iz Kupa od strane HNS-a je posebna priča s kojom se još nismo pomirili. U svakom slučaju, nisam zadovoljan sportskim rezultatom i mislim da smo mogli više. Kao klub smo u svakom slučaju narasli. Kada danas spomenete Futsal Dinamo u bilo kojem dijelu Hrvatske, ali i u inozemstvu, svi znaju o kojem i kakvom se klubu radi i to je nešto što je važnije od rezultata“.

„Organizacijom Trofeja Dinamo vratili smo se u kvartove i mlade vratili na igrališta i na haklove što je velika pobjeda za  sve nas, a organizacijom Dinamovih kvizova starije generacije vraćamo u prošlost kada nije postojalo ništa važnije od Dinama dok mlade učimo što znači ime Dinamo. Kvizovi su postali pravi hit i tu posebno želim zahvaliti svima onima koji su uključeni u njihovu organizaciju.

Ono na što smo posebno ponosni su humanitarne utakmice na kojima naši članovi i navijači uvijek pokažu koliko veliko srce imaju i uvijek su spremni pomoći potrebitima.“

Je li klub negdje pobacio? Ako da, zašto i kako se to može popraviti?

„Najviše sam nezadovoljan omladinskim pogonom. Ne rezultatom nego brojnošću i to je nešto gdje ćemo sigurno uložiti sredstva kako bismo dobili bolje rezultate. Omladinski pogon svake godine izbaci nove prvotimce, poput Gagulića, Hercigonje za iduću sezonu, Čekola, Šulentića i Maloševaca godinu dana ranije. To je znak da imamo dobre trenere, ali organizacijski moramo biti još bolji. Tu nam je potrebna pomoć svakog našeg člana da usmjeri svoje poznanike, djecu, susjede, prijatelje i ostale da se priključe Dinamovoj školi jer mi tamo odgajamo sportaše, ljude i Dinamovce, a to je velika stvar.

Navijači već željno očekuju iduću sezonu. Futsal Dinamo napustilo je nekoliko bitnih igrača, planiraju li se pojačanja? Koji su ciljevi za iduću sezonu, što nam fali da pređemo taj još jedan dodatni koračić i zasjednemo na vrh?

„Sve ključne igrače ćemo nastojati ostaviti u klubu i ako to uspijemo sigurno ćemo biti jači nego prošle godine. I Horvat i Reed i Ziberi su bili bitni za nas, ali naša je odluka bila da smanjimo širinu i tako povećamo minutažu i odgovornost našim najboljim igračima te tako dobijemo jaku grupu koja će na terenu poginuti za rezultat. Ta kohezija u grupi će nam uz podršku navijača biti najveće pojačanje i dati će nam toliko željenu snagu za napraviti taj posljednji iskorak.“

Nakon ispadanja iz kupa, vrlo je aktualno pitanje bio odnos nadležnih institucija i prema futsalu kao sportu i prema pojedinim klubovima. Mislite li da je taj odnos bolji, isti i lošiji otkad se pojavio Futsal Dinamo? Što možemo na razini kluba napraviti da unaprijedimo i učinimo transparentnim odnose u futsalu?

„U futsalu se stanje ne mijenja i HNS-u smo i dalje neželjeno dijete s kojim se moraju baviti. Prije se s nama bavio Romeo Jozak, a sada će vjerojatno netko drugi preuzeti tu ulogu, ali nema šanse da priliku daju klubovima da izaberu svoje ljude. S druge strane, mi klubovi smo nesposobni da se ujedinimo i da se zajednički borimo za svoje interese pa godinu za godinu sve nekako ostaje na mjestu. Prošle godine smo uspjeli napraviti rekord održavši tek jedan plenum u sezoni i to onim u 10. mjesecu. Nažalost,  to je toliko normalno svima da se nitko niti ne uzbuđuje previše. To što je Futsal Dinamo izbačen iz Kupa (gotovo svi prvoligaški klubovi su dali potporu i rekli da postupaju na identičan način) i što je Solin na polusezoni odustao od natjecanja nisu bili dovoljni razlozi da se održi bilo kakav sastanak ili da Komisija poduzme nešto da zaštiti interese svojih klubova. Zaključak je bio, vi ste Futsal Dinamo i zato ste izbačeni, da je bilo tko drugi to ne bi bilo tako. Ono što moraju svi znati jest da smo mi ponosni da smo Futsal Dinamo i da nikada nećemo odustati od svojih ideala.“

Trofej Dinamo najopsežniji je klupski projekt ove sezone. Kakvo je vaše iskustvo, a kakvo vaših suigrača? Koliko je bitan hakl i možeš li izrasti u vrhunskog malonogometaša a da nisi prošao "ulicu"? Kako vidite taj projekt u kontekstu činjenice da je danas sve manje klinaca na školskim igralištima i da moramo nekako, kao društvo u cjelini,  reagirati kako ne bi izgubili sve te generacije?

„Mislim da će se tek na Šalati vidjeti koliko je ovo dobar projekt. Svi dosadašnji turniri su ispunili očekivanja i želim zahvaliti svima koji su organizirali turnire. Jedva čekamo zadnji turnir u Dugavama (25-27. kolovoz) i Masters na Šalati (31.8. i 1.9.) će biti šlag na tortu. Iduće godine ćemo biti još bolji jer smo puno naučili na greškama iz prve godine.“

>> Rezime dosadašnjeg Trofeja Dinamo, ukupni poredak i popis svih igrača

Sezona se čini daleko, ali nova Šalata je već za mjesec i pol dana. Koja vam je od dosadašnjih najdraža i zašto?

„Dani lete i nećemo se ni okrenuti, a počet će pripreme. Vrhunac sezone za nas je Šalata, ali to se ne odnosi samo na klub. Šalata je postala kultni događaj koji se ne propušta - brojni stranci, naši ljudi koji dolaze iz svih dijelova Hrvatske i iz inozemstva, a pogotovo naši članovi i navijači potvrđuju to iz godine u godinu. Meni osobno je prva Šalata nezaboravna i posebna, ali kiša i navijanje na drugoj Šalati su u meni probudili najviše emocija. Navijanje na kiši koje se pojačavalo kako je kiša jače padala je bilo vrhunac navijanja koje jedna ekipa može doživjeti, a mi smo to dobili i zato je baš ta Šalata meni najdraža.“

Što klub planira ove godine za taj spektakl? kako ćete se pobrinuti da se za dvije ili tri godine baš ove prisjećate kao najbolje?

„Ove godine se od aktivnog igranja oprašta Antonio Franja koji je svojim zalaganjem, i ljubavlju prema Dinamu zadužio klub za sva vremena. Na Tonijevom oproštaju će zaigrati velika imena malog i velikog nogometa i to će biti veliki spektakl. Uz tu utakmicu imamo i finalni dan Trofeja Dinamo na kojem ćemo dobiti najbolju haklersku ekipu grada Zagreba i predstaviti pehar koji je zaista impresivan, ali ni to neće biti sve jer imamo još jedno veliko iznenađenje koje nećemo otkriti sve do 1. rujna kada će se održati Šalata. Ovogodišnja Šalata će sigurno ostati u sjećanju svima koji dođu i to vam mogu obećati već sada.“

Poruka navijačima za kraj?

„Na kraju bih se želio zahvaliti volonterima bez kojih ovaj klub ne može. Oni su ti koji su najvažniji dio ovoga kluba i oni ovaj klub čine tako dobrim i važnim. Isto tako želim pozvati sve one koji imaju volje i želje biti dijelom kluba da se jave i pomognu da klub bude još bolji jer DINAMO TO SMO SVI MI.“

Duh našeg kluba je duh našeg grada, vidimo se 1.9. na Šalati!

Dinamo to si ti!

Tablica

 • MNK Split Tommy58
 • MNK Futsal Dinamo56
 • MNK Novo Vrijeme Apfel48
 • HMNK Vrgorac41
 • MNK Crnica30
 • MNK Square29
 • F.C. Nacional27
 • MNK Brod 03525
 • MNK Osijek Kelme25
 • MNK Alumnus25
 • MNK Uspinjača11
 • MNK Albona Potpićan ’985
Učlani se Postani punopravni član MNK Futsal Dinamo Zahtjev Povjerenici
Jedan član = Jedan glas

PLAVI SPONZOR

 

ZLATNI SPONZOR

 

SREBRNI SPONZOR

 

BRONČANI SPONZOR

 

TEHNIČKI SPONZOR

MNK Futsal Dinamo © 2014. Sva prava pridržana. E-ito.hr